Rūpes par cilvēku ir jābūt Latvijas valsts galvenajam mērķim

BLOG
Konstantīns Žiharevs
Konstantīns Žiharevs
BLOG
Перейти к контенту

Rūpes par cilvēku ir jābūt Latvijas valsts galvenajam mērķim

Psiholog Riga|Психологическая помощь рига| Психолог Рига
Опубликован от Konstantīns Žiharevs вход Domāšanās psiholoģija · 16 март 2021
Tags: RūpesparcilvēkuirjābūtLatvijasvalstsgalvenajammērķim
Rūpes par cilvēku ir jābūt Latvijas valsts galvenajam mērķim

Pirms barikāžu laika masu medijos tika veikta iedzīvotāju psiholoģiskā ārstēšana. Latvijā darbojās daudzas rūpnīcas, tika attīstīta infrastruktūra, lauksaimniecība, izglītība, bezmaksas medicīnas pakalpojumi iedzīvotājiem, bezmaksas dzīvojamā platība, Latvijas kuģniecības sabiedrība un tā tālāk. Mēs esam ražojuši dabiskus pārtikas produktus eksportam. Visiem bija darbs. Kādu mantojumu Latvijas tauta 1991. gadā ieguva pilnīgi bez maksas? Mēs ieguvām valsti ar progresīvu zinātni, ar vislabāko izglītības sistēmu, bezmaksas veselības aprūpi, ar strādājošu ekonomiku, kas nesa peļņu.
Sniegtajā informācijā cilvēkiem tika teikts, ka mēs Kremlim maksājam 50% no nodokļiem. Un, kad mēs atdalīsimies no PSRS, būsim brīvi un neatkarīgi, visi nodokļi paliks Latvijā un aizies uz iedzīvotāju sociālajām vajadzībām.
Cilvēki, noguruši no rindām, kurās viņi tika iedzīti perestroikās laikā, ļoti vēlējās pārmaiņas. Pārmaiņas sociālajā taisnīgumā uz labo pusi. Un tāpēc tauta biju neapmierinātā ar sabiedrības noslāņošanos - no vienas puses, trūkumu, pārtikas produktu, no otras puses, partijas augstākās vadības privilēģijām. Un tieši tāpēc tauta ar abām rokām atbalstīja brīvu un neatkarīgu dzimteni.
Tautai tika solīts, ka Latvija kļūs par brīvu un neatkarīgu valsti.
Cilvēki ticēja vadītājiem un devās uz barikādēm, lai aizstāvētu savas dzimtenes brīvību un neatkarību. Latvijas iedzīvotāji vēlējās dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī. Latvijas iedzīvotāji ticēja saviem līderiem. Vai cilvēki barikādēs aizstāvēja brutālu kapitālismu?

Cilvēki iesaistījās mijiedarbībā ar līderiem, sniedza partiju līderiem viņu atzinību - un ar to viņi cerēja iegūt paši savu apliecinājumu, un brīvas, un neatkarīgas tautas atzinību.
Saņemot atzinību, mēs apliecinām savu būtni. Kad vadītāji mūs atzīst ar pateicību, prieku (vai riebumu, bailēm), tad mēs saņemam personisku pierādījumu par savu nozīmi, mēs sevi apliecinām. Mani atzīst - tāpēc ka es eksistēju. Un, būdams atzīts, es iegūstu iespēju mijiedarboties ar Citu, pārtraukt (vismaz daļēji) eksistenciālās vientulības doto, iegūt iespēju parādīties Cita priekšā visā savā būtībā un dabiskumā.

Laikam grūtāk bija tiem, kas neticēja meļu solījumiem. Un savas tautas nodevēji dzīvo līdz nāvei, neapzinoties sevi telpā un laikā. Kā, piemēram, mūsdienu putas, piemēram, biroja planktons vai bērni "no īpaši pārtikušām ģimenēm", lielo uzņēmēju un *līderu* ģimenes un citi birokrātijas putekļi, kas atrodas pie varas struktūrām. Viņi nezina robežas starp labo un ļauno, kas galu galā atņem viņiem pamata uzvedības reakcijas - atšķirības darbībās, uzvedības modeļus un vērtību sistēmas. Visi šie * cilvēki * dzīvo neārstējami ilūzijā, ka viņi ir taisnīgi, viņi ir Dievi, tāpat kā viņu apsaldētie "pārtikušie" vecāki. Līdzība par bagātajiem un nabadzīgajiem to lieliski izskaidro. Līdzība par bagāto cilvēku un Lācaru mums sniedz piemēru par ārkārtīgi nesaprātīgu materiālo labumu izmantošanu un paceļ plīvuru pār dažiem cilvēka pēcnāves noslēpumiem. Šo līdzību mēs atrodam Lūkas evaņģēlijā: https://azbyka.ru/otechnik/Biblia/evangelskie-pritchi/3 (krievu val.)

Katrs prātīgs cilvēks sev uzdod jautājumu, cik materiālās vērtības ir nozagtas Latvijas iedzīvotājiem 30 neatkarības un brīvības gadu laikā? Ko valdošās varas iestādes un amatpersonas ir izlēmušas 30 neatkarības gados LR tautas vairākumā labumām? Viņi atņēma īpašumu (īpašuma nodokli). Viņi iznīcināja rūpnīcas, lauksaimniecību. Pārdeva tautas zemi ārzemniekiem. Sauja cilvēku ir privatizējuši nozīmīgus objektus Latvijā, piemēram, lidostas, elektrostacijas, gāzes vadus, atkrītumu poligonus un citus peļņu nesošus uzņēmumus. Viņi (it ka tautieši) izveidojā monopola cenas komunālajiem pakalpojumiem un citiem iedzīvotājiem nozīmīgiem pakalpojumiem. Viņi nāca klajā ar īpašuma nodokli un tā tālāk. Divas trešdaļas iedzīvotāju dzīvo no minimālās algas. Aptuveni astoņi simti tūkstoši cilvēku pameta savu dzimteni it kā brīvprātīgi un obligāti. Šādus apstākļus radīja valsts vadītāji. Medicīniskie pakalpojumi iedzīvotājiem ir iznīcināti. Nav pietiekami daudz slimnīcu un speciālistu. Latvija ir līderis sirds un asinsvadu slimību, tuberkulozes un HIV infekcijas jomā. Latvijas vadība atļāva savā teritorijā ievest atkritumus no Eiropas. Meži tiek izcirsti un pārdoti ārzemniekiem neapstrādātā veidā. Kā pēdējais līdzeklis, lai parādītu cilvēku acis, viņi tiek zāģēti dēļos ...
Un tautai saka, ka viņi ir mantojuši sliktu mantojumu no PSRS ...
Cilvēki redz un jūt netaisnību, nacionālās bagātības zādzību, korupciju ...
Iespējams, ka pilnvērtīgas personas parādīšanās ir nepieciešama kvalitatīva vecāku sinhronā orgasma. Pilnīgi augšanas posmi ar vecmāmiņām, vectēviem, bagāta saziņa ar pilnu ģimeni. Un raiba komunikācija ar visiem sabiedrības locekļiem un kategorijām. Īsāk sakot, tas ir līdzsvars un līdzsvars starp sāpēm un ciešanām. Un prieks ar prieku.
Kas notika šodien? Pēc apmēram 200 gadu jūga sarkanajiem kakliem ir ne tikai drausmīga iedzimtība, bet arī pašiznīcinošas iedzimtas stresa-šoka reakcijas, kas sagrozīja smadzēņu un uztveri, kas apgrieza radītāja vērtību sistēmu otrādi. Šos cilvēkus beidzot pabeidza filistrisms-patēriņš-neuzmanība, kas kā necaurspīdīga saite beidzot liedza *lopu* pēcnācējiem pašiem izvēlēties savu pusi.
Pareizi izprastu latviešu tautas vēlmi reālās neatkarības un brīvības izpratnē var salīdzināt tikai ar mūziku un lūgšanām.
Gulta riebjas melos, sekss nav melodrāma.
(Džulians Bārnss)
Vīrietis, tāpat kā sieviete, un dažreiz pat spēcīgāks, protestē, ja vēlas viņu izmantot kā darba un peļņas instrumentu.
Un atbilde ir vienkārša: vergu darbs ir bezjēdzīgs šī vārda tiešā nozīmē: tas ir instinkts, kuru mēs esam mantojuši no mūsu tālajiem troglodītu priekštečiem. Darbs tautas prieka un sev prieka dēļ nav izskaidrojams: tā ir programma ar stingri noteiktām receptēm.

Cilvēku mīlestība pret savu dzimteni vienmēr ir bijusi visspēcīgākais līdzeklis pret blūza, izmisuma, un pat slimību.
Brīvs, finansiāli neatkarīgs un neatkarīgs no vērga darba un domāšānas cilvēks ir uzreiz redzams - viņš ir aktīvs, plānu pilns un pat gatavs aptvert pasauli. No mīloša cilvēka prieks un laipnība izplūst visai pasaulei un apkārtējos padara laimīgākus.
Zinātnieki skaidro, ka tie ir neiromediācijas brīnumi un tie īpaši spēcīgi zied konfekšu-pušķu periodā, pēc kura sākas ikdiena, parasta dzīve. Psihologi tomēr apgalvo, ka mīlestība pret dzimteni, savu tautu vienkārši iegūst citu krāsu - tajā parādās dziļums un jēgpilnība, šķiet, ka cilvēki (tauta) no asinīm kļūst par radiniekiem.
Un kas notiks ar mums, ja mīļais cilvēks ir smagi slims, iespējams, letāli slims? Tiks iemiesotas bailes, sāpes, izmisums, cerība uz brīnumu, vēlme ietaupīt. Un arī visāda veida nelaimes fakta noraidīšana, kas jūs piemeklēja, un pakāpeniska notikušā pieņemšana.
Notikumi neattīstās, bet drīzāk griežas ap to pašu pieredzi(riņķi).

Ņemot vērā sabiedrības nepamatoto noslāņošanos pēc īpašuma, ir jāpastiprina cīņa par sabiedrības vairākuma sociālo taisnīgumu. Tautiešiem jādomā, par kurām partijam un par kuriem cilvēkiem viņi balso vēlēšanās. Sociālo pabalstu sadalē ir jācenšas panākt vienlīdzīgas iespējas visiem iedzīvotājiem. Nepieciešams pārorientēt valsts, pašvaldību, prīvatu monopoluzņēmumu pasakaino peļņu Latvijas pilsoņu sociālajām vajadzībām.
Jāatgādina par Latvijas reģionu noplicināšanu. Latvijas budžets nav veidots pēc godīgiem principiem, saka daudzi Latvijas iedzīvotāji. Šodien valstī valda nopietna sociālā plaisa starp Latvijas iedzīvotājiem. Latvijas iedzīvotāji sociālajos tīklos deklarēja un kritizēja netaisnību valsts budžeta veidošanā. Ar pārpalikuma un budžeta noteikumu palīdzību no budžeta katru gadu tiek izvadīti simtiem miljonu eiro. Un kāda jēga kaut kur atdot savu naudu un aizņemties uz procentiem? Paskatieties ka šī krāpniecība izmaksā simtiem miljonu eiro: cik valsts zaudē katru gadu tikai šīs krāpniecības dēļ, kam nav izskaidrojuma!
Saprātīgie Latvijas iedzīvotāji neizprot valdības loģiku. Kamēr budžets visādi tiek palielināts, iedzīvotājiem naudas sociālajai palīdzībai un attīstībai vienkārši nepietiek. Tātad valdība iekrīt parādos. Bet šī pieeja nedod labu. Latvijas reģioni un lielākā daļa iedzīvotāju turpina būt nabadzībā. Daudzi aizbrauc strādāt uz ārzemēm.
Kopš 2014. gada iztikas minimuma groza likums nav pieņemts. Latvijas iedzīvotājus nemitīgi maldina valdošā koalīcija par minimālās algas paaugstināšanu... Tātad valdība uzskata šo naudu par nevajadzīgu tautas vairākumāmsavā budžetā, tās ir liekas, un tajā pašā laikā viņi aizņemas simtiem miljonu eiro. Viņi paceļ sev algas, veido kabatas firmas un ofšorus. Daudz reizes gadā ceļ nodokļus un nodevas tautai. Viņu personīgajos banku un kabatas uzņēmumu kontos ir miljardi eiro, bet cilvēku un valsts parādi pieaug eksponenciāli...
Kāpēc budžets ir veidots tā, ka ieņēmumi ir mazāki par izdevumiem? Kā tas var būt, ka Seima pieņemtajā budžetā izdevumi ir lielāki par ieņēmumiem ??? Un pēc tam ņem azdevūmus ar % likmi?
Daudzi Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka nodokļi tiek iekasēti, neievērojot sociālo taisnīgumu. Un valdība pieņem likumus par sliktu Latvijas iedzīvotāju vairākumam. Ir jāpalielina nodokļi superbagātajiem. Tā būs godīgāka sistēma, mazinās ienākumu atšķirības un mazinās sociālo spriedzi.
Tagad galvenā sociālā plaisa ir milzīga iedzīvotāju ienākumu atšķirība. Piemēram, minimālā alga ir aptuveni 350 eiro uz rokam. Un lielas bankas vai monopol valsts korporācijas valdes locekli saņem desmitiem un simtiem tūkstošu eiro. Tas cilvēkus kaitina, īpaši, ja vēlāk atklājas, ka šādi valdes locekļi noveduši uzņēmumu līdz bankrotam, kas galu galā skāra arī parastos Latvijas iedzīvotājus. (Latvijas dzelzceļš, Latvijas gāze, Latenergo, Latvijas pasts, Air Baltic un daudzi citi ...).
Imants Burvis - Pielikums Levita un Kariņa Jaunā gada uzrunām...
Nedomāju ka 2021. gada statistika ir stāvokli labojusi, bet pa 2020. gadu tā ir pabriesmīga - 439 000 ( 23,4%) Latvijas pilsoņu ir zem nabadzības robežas... Par nieka 2% pieaugums nabadzības virzienā. "Paldies" valdībai par rūpēm, tā strādā aktīvi, lai inflācija noēd naudas vērtību ātrāk, nekā tiek sniegti pabalsti.... tagad nabadzības slieksnis sākas ar 472 eiro. Cilvēku pirktspēja krīt, skaistas sociāli atbildīgas runas skan, darba vietas izzūd, Latvija turpina piegādāt Rietumeiropai lētās darba rokas... Šodien 51% pensionāru un 47% bezdarbnieku Latvijā ir starp nabadzīgajiem valsts iedzīvotājiem. Tieši 2020 gadā tomēr uzsāk valsts un pašvaldību pabalstu sistēmas aktivizāciju, kura diemžēl pirktspējas kritumu nekompensē. Bet priekšā ziema, ar straujiem un lieliem energoresursu cenu kāpumu.
Sevišķi interesanti ka šīs Saeimas-valdības-valsts prezidenta 2.5 kopš komandas darba uzsākšanas ir pagājis sociālās atbildības un nevienlīdzības mazināšanas zīmē. Runās tā ir prioritāte, darbos , īpasi pensionāru vidū, - pat pieaugusi. Pensionāriem lielā dāvana no šīs valdības - neapliekamā minimuma minimuma palielināšana līdz 500 eiro. Ap 85 000 pensionāriem ar pensijām , kuras augstākas par 500 eiro, tāda ienākumu palielināšana. Kaut nedaudz. Bet kā ar pārējiem 360 000 pensionāriem? Kas tiem no šī soļa? Atkal solījumi no Veidenbauma - "...pacieties debesīs labāki bū..." No valdības tik vien kā šīs pat nevienlīdzības palielināšana..?
Un... Kāda ir Latvijas Pensionāru Federācijas loma un vieta šajā, tik savadi,"sociāli atbildīgās" Latvijas valsts politikā?
"Tiesnešu, prokuroru un citu amatpersonu īpašumi tiks vērtēta atbilstība ienākumiem, tiks pārbaudīti viņu tiesu lēmumi. Jāatbrīvojas no korumpētām amatpersonām, pretējā gadījumā viņi mūs atstās bez valsts."
Maija Sandu, Moldovas prezidente.

Rūpes par cilvēku ir jābūt Latvijas valsts galvenajam mērķim. Latvijas līderiem lielāka prioritāte jāpiešķir sociālajai politikai. Tādās jomās kā: iedzīvotāju nodrošināšana ar pašu ražotu pārtiku un rūpniecības precēm, izolētu un siltu mājokļu celtniecība, pakalpojumu sektors, medicīnas pakalpojumi, kvalitatīva izglītība, kas jāsāk no bērnudārza. Šo uzdevumu risināšanai ir jāpiešķir daudz vairāk līdzekļu, tostarp samazinot apropriācijas aizsardzībai, kosmosa programmai un uz valdības izdevumu rēķina, kas lielākajai daļai cilvēku nav prioritāri. Tas dažu gadu laikā ļaus būtiski uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni.
Augstākajai likumdošanas institūcijai - Seimam - jāpauž Latvijas tautas griba visu fundamentālo jautājumu risināšanā un jānovērš tādu lēmumu, likumu un noteikumu pieņemšana, kas nav nepieciešami tautas vairākumam.
Visām valdības, politiskajām un sabiedriskajām organizācijām jābūt likumīgi pakļautām Seimam.
Visai varai vajadzētu piederēt tautai ne tikai uz papīra. Deputātiem ir jāuzņem savā ofisā pilsoņi un jāpilda viņu (tautas) griba.
Ir jānovērš bezpartejisko personu diskriminācija, pieņemot šos cilvēkus darbā atbildīgos amatos. Vienmēr prioritātei jābūt kompetencei, godīgumam, pieklājībai.

Balsojot, cilvēkiem jāpievērš uzmanība partijām, kandidātiem, viņu dzīves pieredzei, zināšanām, izglītībai.
Par lielu nožēlu (latviešu tauta joprojām guļ). Un tautas ienaidnieki iznīcina latviešus visas pasaules priekšā. Un visas valstis (angliski runājošās) klusē. Vai cilvēki barikādēs dežurēja, lai dzīvotu šādu dzīvi? Latvijas zeme tiek pārdota ārzemniekiem. Lauksaimniecība, izglītība, medicīna, valsts ekonomika (rūpnīcas), ostas un tā tālāk tiek sagrauta. Cilvēkus labprātīgi izraidīja apmēram astoņi simti tūkstoši cilvēku. * Akupācijas* laikā no trim Baltijas republikām uz Sibīriju tika izsūtīti aptuveni 120 - 130 tūkstoši cilvēku. Īpašums Latvijā tika atcelts (ir īpašuma nodoklis) un tā tālāk ... Cilvēki nevar pamosties 30 gadus
Daudzus gadus mēs esam pārliecināti, ka valsts ir neefektīva īpašniece, un tikai privātīpašnieks var izlabot šo neefektivitāti. Tagad, trīsdesmit piecus gadus pēc perestroikas sākuma (starp citu, Baidens tvītoja, ka valstīm ir jāatjaunojas (rebuilding) - bumerangs ir atgriezies), var spriest, cik pareizs bija šis vērtējums. Cik efektīvi bija jaunie privātīpašnieki? Vispār nav efektīvi. Par to varam spriest pēc valsts pilsoņu vairākuma sociālās aizsardzības līmeņa. Valsts vienmēr ir efektīvāka, un privātais uzņemējs vienmēr tiek pieskaņots ātrai naudai, kuru nevar iegūt, veidojot sarežģītus tehnoloģiskus procesus un produktus, kurus privātajam ipašniekam ir pārāk grūti izveidot bez valsts. Tāpēc tagad ēkas un ceļi brūk, ierēdņi dod priekšroku savām kabatas un ārzonas kompānijām un cilvēkus aplaupa ar papildu pilnīgi neloģiskiem nodokļiem. Un naudas valsts kasē nebija, un naudas joprojām nav. Jūs varat apskatīt situāciju no saistītitās tējkannas punkta. No viena trauka ūdens samazinās, un citā traukā tas nonāk. Ūdens nekur nepazūd. Tas attiecas arī uz naudu ...
Necīnies ar muļķiem – tie nav sāpīgi biedējoši, necenties tos labot vai mainīt.
Daudz baisāki dupši. Viņi ir gatavi prezentēt kaut ko tādu, kas var satraukt visu tautu.
Neuzstādiet nerealizējamus uzdevumus, ziniet, ko varat un ko nē, pretējā gadījumā vēlāk nāksies vainot sevi.
Nesoliet, ja neesat pārliecināts, ka izpildīsiet solījumu, jo sāpes, ko jūs nodarāt citam, agri vai vēlu atgriezīsies pie jums. - Lūdzieties, cīnieties par savu cienīgo dzīvi un neprasiet vairāk, nekā jums nepieciešams. Atcerieties un ziniet, ka zārkā kabatas nav... Kā saprast, kura jebkura konflikta puse melo un manipulē ar savu pilsoņu prātiem? To ir ļoti viegli saprast. Tā puse, kas ievieš cenzūru, slēdz medijus, aizver mutes saviem pilsoņiem, vienmēr melo...
Latvietis nepretendē uz nekādu savu pasaules kārtību.Latvietis grib dzīvot savā valstī . Mierā,saticībā bez kakla kungiem. Galvenais ir ielīst kādam pakaļā, un pateikt,ka mēs taču bez viņiem nevaram, nemākam, negribam, pat nav iespējams izdzīvot.Tādi indivīdi, starpcitu arī bija tajā laikā ,kad dibinājām savu valsti Latviju. Arī ulmaņlaikā netrūka kangaru,kas kauca, kā ar nolauztu mietu pakaļā pēc Krievijas un Anglijas virskundzības, bet latvieši pierādīja pretējo. Tagad atkal kremļa žīdi,un Briseles viesstrādnieki ir salīduši Latvijā pie šprices,un tas gan tiešā ,gan pārnestā nozīmē. Laiks padzīt šīs urlas ,uz patiesajām viņu mājām. Katram Dievs ir iedalījis savu vietu.Katrai tautai uz Zemes ir iedalīta atiecīga vieta, pie kā šī tauta ir piederīga,un mētāties apkārt svešumā ir visai amorāli, nepareizi, un protams iznīcinoši. Demokrātija ir dota iespēja ,būt godīgiem. ad lūk !
Internacionālisti vienmēr ir centušies kaut ko aizliegt.Tas laikam komunisma vārdā .🤣Pareizais,vai nepareizais viedoklis.Valsts graujošais,vai saudzējošais elements.Katrs deķīti velk uz savu pusi.Protams atļaut šizofrēniķiem propogandēt nacistiskās vatņikovas politiskos standartus ir visai amorāli.Lūk šeit jau ir jāspriež par cilvēku izglītības līmeni. Vai arī tā ir gultiņa ,ko paši sev esam uzklājuši !? Šie jaunkomunisti ,kā jau teicām ir sagatavojuši plānu totālai cilvēku kontrolei. Jūs visus taisa par vergiem.
atgriezīsimies reālajā Latvijā ,un vispirms parūpēsimies galvenokārt par sevi.No mums ir atkarīga Latvijas ,un katra latvieša nākotne.Katram no mums ir jābūt līrzatbildīgiem par notiekošo mūsu pašu Dzimtenē.Mēs paši ceļam savu labklājību.Vienaldzība pašiem pret sevi ,var beigties ar latviešu tautas pilnīgu iznīcību.
Priekšā ir vēlēšanas,un ir iespēja šiem plānprātiņiem no Saeimas koridora "pieteikt karu".
Paskatīsimies cik liels procents noderīgo idiotu vēl atlicis Latvijā.Paskatīsimies cik cilvēku aizies un novēlēs.
Tikai politiskā aktivitāte starp cilvēkiem var glābt situāciju. Steidzami  ir jāņem dalību aktīvā politikā!

Vai mūsdienu neatkarīgā un brīvā Latvijas valsts vara, valdība, deputāti dara pietiekami daudz, lai Ukrainas kara atbalstītājus ierobežotu ar militārās tehnikas un ieroču piegādi no ārzemēm? Vai bumeranga likums darbosies? Vai arī kāds apzināti gatavojas un atbrīvo ceļu bumerangam? Vai pašreizējā vadība pilda Latvijas iedzīvotāju vairākuma gribu? Vai notiek referendumi par liktenīgu lēmumu pieņemšanu lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju? Vai Saeima un pašvaldību deputātu pieņemšanas telpas ir atvērtas pilsoņu uzņemšanai un viņu gribas izpētei? Vai arī tautas kalpi pilnībā ignorē tautas vairākuma gribu un noved valsti līdz pilnīgai tautas iznīcināšanai un nabadzībai? Vai tiešām valdība, deputāti neredz un nezina, ka lielākā daļa cilvēku - vairāk nekā 50% dzīvo zem vai uz nabadzības sliekšņa? Kā saprast, kura jebkura konflikta puse melo un manipulē ar savu pilsoņu prātiem? To ir ļoti viegli saprast. Tā puse, kas ievieš cenzūru, slēdz medijus, aizver mutes saviem pilsoņiem, vienmēr melo...
Britu politologs Lorenss Brits, izpētījis septiņu fašistu režīmu pieredzi - no Hitlera līdz Pinočetam - formulēja to kopīgās iezīmes:
14 fašisma pazīmes pēc Lorensa Brita:
1. Obsesīva patriotisma propaganda
2. Cilvēktiesību nicinoša noliegšana
3. Mītiņš pret noteiktiem kopējiem ienaidniekiem
4. Pārsvars aizsardzības tēriņos
5. Dzimuma diskriminācijas kūdīšana
6. Preses (mediju) kontroles pārņemšana
7. Apsēstība ar nacionālo drošību
8. Reliģijas un valsts saplūšana
9. Oligarhijas un partiju valsts aizsardzība
10. Darba ņēmēju arodbiedrību aizskaršana
11. Zinātņu, mākslas, cienīgas izglītības nevērība
12. Apsēstība ar kriminālvajāšanu par noziegumiem
13. Visu patērējošs nepotisms un korupcija
14. Apzināti viltotas vēlēšanas
Vai esat dzirdējuši, ko cilvēki saka par bumeranga likumu? Kurš saka, ka bumerangs neeksistē? Gudri cilvēki saka, ka bumerangs vēl nav ielidojis. Gudrība saka, ka bumerangs atlidos pie katra cilvēka, tikai dažādos laikos. Nacionālisms un fašisms vienmēr noved pie sabiedrības šķelšanās un kara uzliesmojuma. Jūs varat redzēt vēsturi.
Amerikas Savienotās Valstis visā tās vēsturē ir pastāvīgi piedalījušās karos ārzemes, intervencēs un soda operācijās. Daudzi no šiem konfliktiem bija tieša agresija pret neatkarīgām valstīm vai teritorijām. Pēc karu skaita gandrīz jebkurā laika periodā ASV ievērojami pārspēj jebkuru citu valsti, tostarp Krieviju.
Bet kā gan Latvijas valsts varēja pieņemt likumu, lai sūtītu drošā nāvē savus dēlus, glābjot alagarhu klanu intereses ārzemes? Tas man neiet galvā....Atvainojiet, vai es kaut ko nesaprotu, vai esmu izgājusi no prāta? Un kāds ir jūsu viedoklis?

K. Žiharevs

Посмотреть исходный код:Назад к содержимому