Ja esi vajadzīgs sev, tad esi vajadzīgs visiem.

BLOG
Konstantīns Žiharevs
Konstantīns Žiharevs
BLOG
Перейти к контенту

Ja esi vajadzīgs sev, tad esi vajadzīgs visiem.

Psiholog Riga|Психологическая помощь рига| Психолог Рига
Опубликован от Konstantīns Žiharevs вход PSIHOLOGIJA · 15 январь 2022
Tags: Veselība.
Ja esi vajadzīgs sev, tad esi vajadzīgs visiem.
Jūsu veselība ir jūsu rokās.

Mierīgumam ir izšķiroša nozīme -- fiziskās, emocionālās un garīgās veselības uzturēšanā un aizsardzībā.
Mūsdienu straujais dzīves ritms un pastāvīgais stress liek mums just nemitīgu trauksmi un satraukumu. Un te nav miera. Stress un nemiers ļoti negatīvi ietekmē veselību. Trauksmes sajūta ir saistīta ar katra cilvēka nepieciešamību pēc drošības, kā arī savlaicīgu iespējamo apdraudējumu atklāšanu. Dažos gadījumos trauksme neļauj cilvēkam normāli dzīvot, strādāt un baudīt dzīvi.
Trauksme un panika ir cieši saistītas: daži cilvēki piedzīvo tā sauktās "panikas lēkmes", kas rada lielu garīgu un fizisku diskomfortu. Panikas lēkmes (PA) stāvoklī cilvēks izjūt smagu trauksmi, kas radās sprūda (kairinoša) iedarbības rezultātā vai parādījās bez iemesla.
Panikas lēkmes ir neiroloģisku vai psiholoģisku traucējumu simptoms.
Panikas lēkmes būtiski sabojā cilvēka dzīvi un izraisa dažādu fizisku patoloģiju attīstību (kuņģa čūlas, migrēnas, muskuļu sāpes utt.).
Iemesli, kas mūs izsit no līdzsvara, harmonijas un miera stāvokļa, katram ir atšķirīgi: problēmas darbā vai ģimenē, apkārtējo rupjības, maldinošas ziņas medijos. Ja tam pievieno vardarbīgās emocijas, stresu un hronisku nogurumu, tad nav absolūti nekādu iespēju palikt mierīgam. It kā galvā būtu nospiesta panikas poga. Ar šādiem psihoemocionāliem stāvokļiem attīstās depresijas un trauksmes traucējumi, kurus ir ļoti grūti izārstēt.
Mēs nevaram kontrolēt ārējos notikumus, bet mēs varam kontrolēt savu labklājību.
Ko darīt?
Jāmācās atgriezt sevi mierīgā, stabilā stāvoklī un stiprināt nervu sistēmu, lai turpmāk mierīgāk reaģētu uz dzīves apstākļiem.
Sirdsmiers un sirdsapziņa ir veselīgas un laimīgas dzīves atslēga. Stresa sekas izpaužas veselības pazīmēs, kad spriedzes virsotne norimst, un bloķētā enerģija palika ķermenī. Cilvēks, kurš piedzīvojis smagu stresu vai atrodas pastāvīgā stresā, piedzīvo bezcēloņu trauksmi, slikti guļ, ir aizkaitināms, apātisks un piedzīvo pēkšņas garastāvokļa svārstības. Ja šādu situāciju ignorē, tad attīstās nopietnākas saslimšanas, darbības traucējumi endokrīnās sistēmas darbā (hipo- vai hipertireoze), gremošanas (kuņģa čūla, žultspūšļa spazmas), sirds un asinsvadu (hipertensija, koronāro artēriju slimība), muskuļu un skeleta sistēmas (artrīts) un. nervu sistēma sākas.sistēmas (insulti, paralīze). Turklāt stress izkropļo izskatu, parādās krunciņas, ādas ļenganums, pazūd spilgtais acu spīdums, gaita kļūst raustīta un nervoza. Depresija bieži vien ir saistīta ar pastāvīgu stresu.
Ja vēlaties ilgus gadus saglabāt dzīvesprieku, veselību un plaukstošu izskatu, apgūstiet psihisko pašregulāciju. Lai to izdarītu, ir svarīgi spēt atpazīt stresu un efektīvi tikt ar to galā.
Pieredzējuša psihologa konsultācijas un savlaicīga veselības diagnostika palīdzēs atjaunot sirdsmieru un līdzsvaru, atbrīvos no pārmērīgas uztraukuma, atjaunos možumu un pozitīvu attieksmi efektīvam darbam un komunikācijai ar mīļajiem.

Посмотреть исходный код:Назад к содержимому