Vakar? Šodien? Rīt? Pārdomām

BLOG
Konstantīns Žiharevs
Konstantīns Žiharevs
BLOG
Перейти к контенту

Vakar? Šodien? Rīt? Pārdomām

Psiholog Riga|Психологическая помощь рига| Психолог Рига
Опубликован от Konstantīns Žiharevs вход Domāšanās psiholoģija · 3 октябрь 2018
Tags: VakarŠodienRīt
Vakar? Šodien? Rīt? Pārdomām

Latvijā vairākuma tautas dzīves dārdzība ir ekonomiskais rādītājs un ir atkarīga no valsts vadītājiem.
Valdības ministrus negaidīti pārsteidzis nepatīkams fakts – Finanšu ministrija informējusi, ka valsts budžetā ir ierobežotas finanšu iespējas LR tautas vairākumām. Līdzšinējie valdības vīru un sievu paziņojumi, un lēmumi gan it kā liek domāt, ka agrāk par šo iespēju ierobežotību nekas nebija zināms.

Vai tiešām šodien ir nepieciešams mazināt IIN lielo algu saņēmējiem – tiem, kuru ienākumi ik mēnesi pārsniedz vairākus tūkstošus EUR? Vai šie cilvēki ir tik sliktā situācijā? Citās Eiropas valstīs lielo algu saņēmēji maksā daudz lielākus nodokļus, pat tādus, kas pārsniedz 50% no viņu ienākumiem. Diemžēl Latvijas nodokļu politika tiek padarīta arvien regresīvāka, un darbaspēks valsti pamet, lai dotos tur, kur nodokļu sistēma ir taisnīga jeb progresīva. Drīz Latvijā paliks vien ministri, konsultanti, apdrošinātāji un banku vadītāji, jo viņiem šeit nodokļu likmes ir daudz draudzīgākas kā citur ES.

Redzot valdības konsekvento nodokļu politiku, nesaprotu, kādēļ topošajā Nacionālajā attīstības plānā (NAP) ir jāraksta darbi un solījumi, kuri tāpat netiks pildīti un paliks tikai uz papīra?

Viens no NAP paredzētajiem galvenaijiem kritērijiem, lai panāktu ekonomisko izrāvienu, it kā ir nevienlīdzības – un tieši ienākumu nevienlīdzības būtiska samazināšana. NAP atzīst, ka esam viena no nevienlīdzīgākajām valstīm ES un tas kavē mūsu ekonomisko attīstību, veicina emigrāciju. Vienotības valdība  šo plānu apstiprinā, un spītīgi rīkojas pretēji NAP nostādnēm.
Šis diemžēl nav ne tuvu vienīgais „kā var nesolīt” gadījums. Vēl spilgtā atmiņā ir Vienotības valdības rīcība attiecībā uz pensionēšanās vecuma paaugstināšanu un t.t...

Iztikas minimuma grozs ir noteikta naudas summa, kas personai nepieciešama, lai pienācīgi dzīvotu konkrētā valstī. Iztikas minimums jābut noteiktām gan visā valstī, gan atsevišķi attiecībā uz valsts reģioniem.

Таблица: топ — 10 стран с самыми высокими прожиточными минимумами в Европе Valsts - Iztikas minimums (EUR)
Люксембург 2000 Франция 1254 Германия 1240 Финляндия 1170 Великобритания 1087 Нидерланды 1080 Франция 1030 Бельгия 1030 Австрия 1010 Италия 855

 
Iztikas minimuma grozs nosaka patērētāju grozu, proti, tādu produktu un pakalpojumu skaitu, kas ir vajadzīgi normālai cilvēku dzīvošānai.

Nedrīkst sajaukt minimālo algu un Iztikas minimuma grozu. Tie ir pilnīgi divi dažādi jēdzieni, lai gan tie ir ļoti cieši saistīti.

Minimālā alga galvenokārt tiek noteikta, lai iedzīvotājiem strādātu, un Iztikas minimuma grozs attiecas uz absolūti visiem cilvēkiem, kas dzīvo valstī. Saskaņā ar tiesību aktiem darba devējam nav tiesību samaksāt darbiniekam algu, kas ir mazāka par minimālo darba algu un ši alga ir mazāka par iztikas minimuma grozu?

Vācijas Federatīvajā Republikā, 2015. gada 1. janvārī minimālā alga tika noteikta aptuveni 1473 eiro mēnesī. Tuvu šim skaitlim Īrijā, taču tajās minimālas algas apjoms kopš 2007. gada nav mainījies. Pēdējo astoņu gadu laikā iztikas minimums Īrijas iedzīvotājiem ir bijis 1,461,85 eiro mēnesī.
 
Francija nav tālu no Vācijas un Īrijas. Saskaņā ar Eurostat datiem, kopš 2010. gada Francijā minimālā alga ir palielinājusies par 8% un šobrīd ir EUR 1 457,52. Un t.t.

 Cilvēki (LR ierēdni) un apstākļi rāda jums brīnums par perspektīvām dažu iedzīvotāju saistību ar valsti, un valdošām partijām, un par to, uz kā un kādi jūs izšķērdējat sevi, savu laiku, naudu un pats galvenais - kas jums par to ir pretī. Un kurš cīnās, lai uzlabotu savu dzīvi un dzīvi Latvijas iedzīvotājiem, kuri meklē veidus, savas ģimenes labklājību, savas tautas labklājību, viņi parasti atrod izeju no šīs situācijas, un otro reizi neuzkāp uz vienā grābekļa.

*Tautas kalpi* Brīvprātīgi pieņem akcīzes nodokļa lielumu (degviela un t.t.), bet kur talāk aiziet ši nodokļi? varbūt LR tautas labklājibai? Vai tautas kalpi kalpo tautai? Vai tauta kalpo *tautas kalpiem*?

Latvijas ministrijas sūdzas, ka 2019. gada ir deficīta budžets, un viņiem tiek lūgts piešķirt papildus 1,1 miljardu eiro viņu vajadzībām.
  
2019.g. gada pavasarī Latvijas Finanšu ministrija paziņoja, ka plānotie Latvijas budžeta izdevumi 2019. gadā būs 6,73 miljardi eiro???...

 
Militārie izdevumi Latvijā saskaņā ar Donalda Trumpa vēlmēm strauji pieaug.
 
Nepietiek līdzekļu slimnīcu tīkla uzturēšanai, neskatoties uz to, ka tiek slēgtas medicīnas iestādes visā Latvijā un tiek samazināta bezmaksas veselības aprūpes sistēma.
  
Sākot no nākamā gada, tikai pieaugušie Latvijas iedzīvotāji, par kuriem darba devēji maksā sociālo nodokli, saņems pilnu bezmaksas veselības aprūpes pakalpojumu komplektu. Tie, kuriem nav darba līgumu ar darba devējiem, varēs pilnībā izmantot bezmaksas zāles tikai tad, ja tie samaksās valsts budžetā 3-5% no minimālās gada algas.

Pievērsiet savu uzmanību tam, ka LR nav noteikts minimāla iztikšanas grozs no 2014.g. Saskaņā ar šo jauninājumu, pēc ekspertu domām, simtiem tūkstošu latviešu dzīve ir nabadzībā. Tomēr ieņēmumi no viņu ieguldījumiem joprojām nebūs pietiekami, lai finansiāli nodrošinātu Latvijas veselības aprūpes darbu.

Slikti Latvijā ir ar ceļiem. Latvijas ceļi tradicionāli tiek uzskatīti par vieniem no sliktākajiem Eiropas Savienībā, un tie ir steidzami jāuzlabo.
 
Ir vieglāk uzskaitīt un pārskatīt šos budžetu uzvalkus. Tie ir militārie, Satversmes aizsardzības birojs un Drošības policija. Visas pārējās ministrijas un departamenti ir pieprasījuši kopumā tikai 1,1 miljardu eiro.
  
Saskaņā ar Eiropas Savienības normām valstij, kurā pieaug ikgadējais IKP, nav tiesību novirzīt visus ienākumus, kuras ir saņemti no nodokļu maksājumiem, lai apmierinātu vietējās vajadzības?


Eiropas Komisija jau ir brīdinājusi Latviju par risku, ka netika ievēroti ES kritēriji, draudot uzsākt sodu piemērošanas procedūru un piespiest republiku iemaksāt 0,2% no IKP (apmēram 60 miljoni eiro), līdz tiek pienācīgi novērtēta un izpildīta finanšu disciplīnas pārkāpšana.

Šis stāsts pilnībā ilustrē "neatkarības" mērogu, ko Latvija ieguva pēc tam, kad tā atbrīvojās no "padomju okupācijas" un pievienojās "Eiropas ģimenei".

 Nevar būt tā, ka tautas vairākums grimst nabadzība? IZBRAUC ĀRPUS dzimtas zemes, bet ierēdni vairākuma saņem algu tūkstošiem EUR mēnesī un ne par ko krimināli neatbild…


Kur? Cik daudz? Priekš kam?
Ņemot vērā, ka solījumi mainās tik bieži, kā arī rakstītais un plānotais atšķiras no reālajiem darbiem, nākas domāt, ka lēmumu pieņēmēji valdībā sirgst ar šizofrēniju. Grūti noticēt, ka tāpat vien regulāri un vieglpratīgi var melot sabiedrībai. Šāda regulāra solījumu došana, radot cerības lielai sabiedrības daļai, un konsekventa to nepildīšana grauj un iznīcina jebkādas ticības paliekas valsts varai, cilvēku paļaušanos uz valsts vadītāju teikto un iespējas kaut vidējā termiņā plānot savu dzīvi.

Dzīve tas ir mirklis. Ir dzīve skaista, un tā dota mums Tik īsu, niecīgu un ļoti  ātru mirkli!!! Es uzskatu, ka Latvijas Tauta LR valsti tas ir zeltais fonds.
Neviena no Latvijas amatpersonām tieši neizlemj un tieši nepateica jautājumu: uz kuru pamata, Eiropas Savienība izlemj, kā un uz ko mūsu valsts tērē naudu un pat draud "piespiest un sodīt", izrakstot naudas sodus un piespiedu kārtā uzņemot naudu no republikas budžetā? Maskava tumšākajā "padomju okupācijas" laikā neļāva to darīt.
 
Latvija kā daļa no Eiropas Savienības atrodas ne tikai ārējā kontrolē, bet arī "Zelta" pozīcijā, kurai nepieciešama stingrāka disciplīna.

Latvijas bijušais premjerministrs Valdis Dombrovskis, kas darbojas pašreizējo Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieka augsta amata, bez kauna Latvijas tautas vairākumam samazināja algas un sociālos pabalstus, samazināja darba vietas un ar savam aktivitātēm piespiež simtiem tūkstošu bezdarbnieku pamest savu dzimto zemi un aizbraukt emigrācijā.

 
 Kopš tā laika visas Latvijas valdības ir sekojušas saviem "veiksmes stāstiem" un ir kļuvušas par antisociālu valsti, lai izveidotu izcilības jomā reputāciju  Eiropas finanšu disciplīnā. Viņi neaizstāv savu tautu sociālajos jautājumos. Viņi nepublicē iztikas minimuma grozu saskaņa ar pieņemtiem likumiem par nodokļiem un nodevām. Viņi piespied tautu grimst nabadzībā.  
LR vadošas partijas Militārus izdevumus nevēlas samazināt, neskatoties uz savas valsts republikas tautu vairākumu nabadzību, godīgi izpildot Donalda Trumpa prasības, ņemot vērā to, ka valsts iekārta kļuvusi par paraugu NATO locekļiem.

Vai valdošiem cilvēkiem un partijam ir PATRIOTISM un LR tautu mīlestība? Domājat par ko balsosiet… Ir jālasa partijas programmas. Jāpievērš uzmanību ne labiem cilvēkiem, bet partijas programmai.  Labs cilvēks neko neizdarīs jūsu labā…Klausiet savu sirdi un dvēseli… Izlasiet Jaunas Saskaņas , Par alternatīvu un citas partijas programmas un salīdziniet ar citam partijas programmām.

Varu koalīcijas politiķus tika aicināti – beidzot saņemieties un atzīstieties: „Mēs esam labēji politiķi un pirmkārt atbalstām un domājam par bagātajiem, bankām, lielkapitālu; mēs uzskatām, ka izdzīvos tikai stiprākie, ka ir jāprivatizē viss, ko var privatizēt, un tauta ar savām parakstu vākšanām, referendumiem var tikai kavēt šādu, normālu, valsts un LR tautas vairākumu attīstību.”

Tas, kas mums ir jādara. Mums ir jābūt patiesiem un jāatceras sava būtība. Par jauno pasauli nav jācīnās, TĀ IR JĀRADA un jāsāk ir katram ar sevi. Mūsu izvirzītajiem pārstāvjiem būtu jārūpējas par to, lai cilvēki būtu pasargāti ne tikai no fiziskiem uzbrukumiem bet arī no informatīviem un psiholoģiskiem meliem. Brīžiem gan šķiet, ka viņi darbojas tieši pretēji. Tāpat arī opozīcijas pārstāvji nespēj vienoties kopējai darbībai un lieliskās idejas netiek realizētas. Būt cilvēkam ar lielo burtu nozīmē pasargāt vājāko, taču tas nenozīmē otra pazemošanu un iznīcināšanu. Laikam cilvēkus ar lielo burtu pie varas ļoti maz…Man un citiem cilvēkiem gribas ticēt Jaunas Saskaņas biedriem  un Aldim Gobzenam. Pietiek piedāvāt tautai bijušo čūsku kantori un noziedzniekus...Kaut katrā partijā ir daudz labus un godīgus cilvēkus, bet viņus nav redzams - kāpēc no 1 reizes neizveidoja koalīciju? Laikam visi biznesmēņi???

Katram domājošam Latvijas iedzīvotājam ir skaidrs, ka mēlu informāciju veido labi pārkrāsojušies un iekārtojušies komunistu un ārzemes, rietumu propagandas aparāta darbinieki, kurus finanse ārzemēs fondi. Vispār šis  Melu laboratorijas šedevri ir veidoti no patiesības atgriezumiem.
Tomēr, kas par daudz, tas par skādi - arī labi menedžēta blefošana ar laiku noved pie pēdējā laikā daudz skandētās patiesības: reizēm var apmānīt daudzus, bet nav iespējams bezgalīgi apmānīt visus.
Tāpēc vecie meli tiek pasniegti jaunā iepakojumā, kurā tie izskatās maznozīmīgi un nekaitīgi. Tomēr jaunajam melu materiālam cauri spiežas vecais naids pret uzticamiem Latvijas patriotiem.
Jurijs Žuravļovs teica: partija Jauna Saskaņa ir ļoti kaujas spējīga organizācija. Un to mēs pierādīsim ar saviem nodarījumiem...
Tiek darīts viss, lai viņa vārdi un darbības tiktu neredzami un aizmirsti???
Mūsu valsts iedzīvotāji katru dienu pamet Latviju. Pamet to, jo nejūtas droši par sevi un saviem bērniem. Varas partijas NAV rūpējušās par mūsu valsts izbraukušajiem jau 18 gadus. Un nerūpējas arī par to, lai tagad Latviju cilvēki nepamestu. Andris Imants Kokenbergs -Gribētu zināt, cik pēdējos gados Latvijā nākas redzēt ko normālu! Barokļi to vien dara, kā JŪTAMI SEV PAAUGSTINA ALGAS , un reizi 4 gados dzied lakstīgalu balsīs (pirms vēlēšanām)! Nevar vēlēties pārmaiņas un vienlaicīgi turpināt balsot par labējām partijām, kas atrodas pie varas jau desmitiem gadu. Atbalsti pārmaiņas un Jaunu Saskaņu, jaunus cilvēkus, jaunu politiķu.Ja problēmu nevar atrisināt, tā ir noklusēta" - šo principu šodien atbalsta Latvijas varas iestāži, kuri negrib iet pret zādzībām, ierēdņu kabatas firmām un korupciju, viņi nevēlās runāt par demogrāfisko situāciju valstī, par ekonomiku, un dara tautai iespaidu, ka it kā nekas slikts nenotiek. Viktors Steins - Kamēr mūsu ārpolitiku vadīs partijas kuras iet ASV pavadā un paklausīgi ietur aizokeāna interešu kursu, tikmēr - nemainīsies mūsu pašu sabojātās attiecības ar vitāli mums svarīgiem austrumu kaimiņiem . Bet , manuprāt jau ir par vēlu ko vairs izlabot . Latvijas iedzīvotāji kas agrāk gaidīja no saviem varturiem ka tie nostiprinās un veicinās ekonomisko sadarbību ar austrumiem jau sen vairākkārtēji ir vīlušies savās cerībās un iespējās un pa vienam vien ir pametuši šo bezcerīgo Valsti . To skaitā arī es . Latvijas prostitūt-politiķi ir pārdevuši Latvijas iedzīvotāju intereses un mierīgo nākotni un tik dziļi un neglābjami ir sabojājuši it visur , ka to vairs nav iespējams labot . Gribu ar to teikt ka - ja kāda politiskā kustība šodien mēģinātu mainīt pagriezt Latvijas ārpolitikas kursu uz kaut vai neitrālu ... tad tiem ātri pienāks necienīgs un apkaunojošs gals . Kādu uzpirks , kādu ar sūdiem nomētās , kādu par pedofiliju vai zoofīliju apsūdzēs un ar to viss beigsies . Ja aizokeāna intereses Latviju ir iecerējušas par kara bāzi pārveidot ,tad to vīņi arī dara , un mūsu prostitūt-politiķi ir visu tam scenārijam sagatavojuši .
 
Mūsu ierēdņi un deputāti ar savu *profesionālo* sagatavotību, valsts, ekonomikas, izglītības, lauksaimniecības, veselības aprūpes iznīcināšanā, ņemot vērā ievērojamu pieredzi Latvijas tautas pazemošanas un savas tautas izlikšanas ārpus Latvijas Republikas robežām, katru mēnesi izveido jaunu pasākumu veikšanā, veic tādu valsts un tautas politiku? un katru dienu pieņem tādus lēmumus? par LR iedzīvotāju iznīcināšanu.
Mūsu izvēlētie *cilvēki*, katru dienu palīdz apglabāt savu valsti, ievērojot agresīvo cilvēku tradīcijas un rituālus. Mūsu ierēdņu ilggadīgā pieredze ļauj veikt tādus darbus augstākajā līmenī. Ir pienācis laiks izbeigt šo ļaunprātīgo vardarbību un *toleranci*. Turklāt valstī ir jāattīsta ekonomika, jāsaglabā jaunieši un jāvakcinē tradicionālās ģimenes vērtības, nevis jāpropagandē izvirdumi, krāpšana, korupcija, zagšana un tā tālāk.
 
Viens no galvenajiem sabiedrības pārvaldes veidiem ir uzmanības novēršana. Tā vietā, lai sabiedrības uzmanību pievērstu nopietniem lēmumiem, ko pieņem valdošās struktūras, informatīvais lauks tiek piebāzts ar maznozīmīgiem notikumiem. Korupcija tas ir partijas un partijas līderi. Tāpat korupciju atbalsta velētāji un partijas piederība. Esiet politiski aktīvs. Ejiet un balsojiet par jaunu politiku, jaunām partijām, jauniem cilvēkiem! Kur jāmeklē Latvijas tautas ienaidnieki? Kas tie ir?
 
Balso par jaunām partijām, par jaunu politiku, par jauniem cilvēkiem. Netici tam, kurš tevi vienreiz piekrāpis. Tādi cilvēki tevi apmānīs nākotnē. Atbalsti jaunu politiku, jaunus cilvēkus. Klausies savu sirdi. Tas tevi nenodos. Atceries, ka zivis pūš no galvas. Netici partijām un cilvēkiem, kas un kuri neattaisno tavu uzticību.
 
Konstantīns Žiharevs
Назад к содержимому