LATVIJAS TAUTA RUNĀ

BLOG
Konstantīns Žiharevs
Konstantīns Žiharevs
BLOG
Перейти к контенту

LATVIJAS TAUTA RUNĀ

Psiholog Riga|Психологическая помощь рига| Психолог Рига
Опубликован от Konstantīns Žiharevs вход Domāšanās psiholoģija · 11 март 2021
Tags: KampiedervisavaraLatvijā.LATVIJASTAUTARUNĀ
LATVIJAS TAUTA RUNĀ
Vieta, ko tauta apdzīvo, ir viens no galvenajiem katras tautas identitātes elementiem. Vieta izpaužas konkrētā fiziskā ainavā (lauki, meži, ezeri, upes, parki, mājas), bet galvenais — vietas izjūtā.
Latvijā pēc *neatkarības* atgūšanas daudzos zinātniskajos rakstos ir uzkrāta ļoti bagātīga informācija par valsts dabu, iedzīvotājiem un tautsaimniecību. Šī informācija ne vienmēr Latvijas iedzīvotājiem ir pieejama...

Tautas Zelta rezerve ir svarīgs nosacījums katras valsts un katras tautas finansiālajai neatkarībai. Tad kāpēc Latvija netur savas zelta rezerves šeit uz vietas? Varbūt Latvija ir atkarīga no kādas valsts un no kādas tautas? Varbūt šo zelta rezervi, ko nopelnīja mūsu tēvi, vectēvi, vecvectēvi, nozaga krāpnieki un tās vairs nav?
https://www.youtube.com/watch?v=HbrOoFotnic


Draugs ir tas, kurš nāks palīgā, pat ja jūs viņam piezvanīsit pulksten 2:00. Pārējie ir tikai paziņas.
Vissvarīgākā persona jūsu dzīvē ir tā persona, kas piekritīs dalīties ar jums savā dzīvē. Padomājiet par to šādā veidā.

Patiesībā demokrātija māca tikai vienu: jums jābūt godīgam, jums jābūt kapā. Pirmkārt, pats sev priekšā. Pretējā gadījumā neviens ar tevi noteikti nerēķināsies.

Вия Сисаури - Jūs visas cilvēciskās vērtības esat iznīcinājuši, un tagad gribat uzspiest mums to surogātu , degradējošo cilvēku vērtības? Latvija tiešām bagāta valsts! Naudu šķiež pa labi un pa kreisi!! Tikai kam tieši aiziet ša nauda?

Daina Cīrule - Latvijā tik mazā valstiņā, kādas tik ekstras neizdomā, lai tērētu nodokļu maksātāju naudu.
Anglijā nekas tamlīdzīgs nav dzirdēts un arī nedzirdēsim, jo šeit naudiņu tērē saprāta robežās.
Attopieties Latvijas valdība un beidziet dzīvot naudas ilūzijās.


Inta Dižā -  “Ja valsts uzsāk komercdarbību, tā zaudē savas suverēnās pilnvaras
un pret to jāizturas kā pret jebkuru citu korporāciju." (91 Corpus Juris Secundum §4 (2003))
piemērs: atrodas ārpus zemāk uzskaitīto kompāniju jurisdikcijas [juridiskās adreses]:
i) [Republic of Latvia] - Date of Membership: May 19, 1992
https://www.imf.org/en/Countries/LVA
[International Monetary Fund] LEI Code [E7EXN6FJGRUTJYNZ3Z71]
Addresses Legal/ Headquarters 700 19th Street North West, Washington, US | United States of America
LEI Issuer: [Business Entity Data B.V. (GMEI Utility a service of BED B.V.)], LEI [EVK05KS7XY1DEII3R011], https://www.gmeiutility.org/
ii) [Latvijas Republika, ko pārstāv Latvijas Republikas Valsts kase]/ [The Treasury of Republic of Latvia], LEI Code 25490002QDEB2KTLNK39, juridiskā adrese/ pastāvīgā mītnes vieta Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919,
reģistrēta LEI Issuer:[Bloomberg Finance L.P. (Bloomberg)], LEI [5493001KJTIIGC8Y1R12]
https://search.gleif.org/#/record/25490002QDEB2KTLNK39


Konstantīns Žiharevs - Par lielu nožēlu (latviešu tauta joprojām guļ). Un tautas ienaidnieki iznīcina latviešus visas pasaules priekšā. Un visas valstis (angliski runājošās) klusē. Vai cilvēki barikādēs dežurēja, lai dzīvotu šādu dzīvi? Latvijas zeme tiek pārdota ārzemniekiem. Lauksaimniecība, izglītība, medicīna, valsts ekonomika (rūpnīcas), ostas un tā tālāk tiek sagrauta. Cilvēkus it ka labprātīgi izraidīja apmēram astoņi simti tūkstoši cilvēku. * Akupācijas* laikā no trim Baltijas republikām uz Sibīriju tika izsūtīti aptuveni 120 - 130 tūkstoši cilvēku. Īpašums Latvijā tika atcelts (ir īpašuma nodoklis) un tā tālāk ... Cilvēki nevar pamosties 30 gadus ...

Eduards Snepsts - Lai valsts piederētu tautai vajag vispirms panākt lai tautai piederētu valsts pārvaldes pamatinstitūcijas - partijas. Ne partiju dibinātāiem ne viņu sponsoriem, ne partiju vadītaiem, ne Škēlem, ne Šleseram, ne Sudrabai, ne Lembergam, ne Kaimiņam., ne Gobzema kungam vai kādam citam vai kādai "iscilo personu" grupai. Jā partijas pārstāvēs precīzi katra kādu sabiedrības slāni, sabiedrības segmentu ar līdzīgam interesem un atbistošu ideologiju, un partiju līderi būs ne autoritāri vadoni bet pakļautie domubiedru kopienej, pelnējušie domubierdu usticibu pārstāvi, kuriem ir tieši tadas pat vitālas intereses , tad tāda partija var kādam patikt vai nepatikt, bet tādai partijai varēs droši ticēt ka vinā vienmēr paliks tāda kā ir un viņas pārstāvi nevarēs tik viegli pievilt atbalstītajus pēc velešanam. Jā Latvijā izveidosies tadu partiju loks kuras kopumā pārstāves visus sabiedribas segmentus, visus galvenos politiskā spektra ideologijas tad no tādam partijam ievēlēta Saiema patiešam pārstavēs tautu. Tikai ne viens pašizvirzītais "līderis" nekad nebūs ieinteresēts ierobiežot sevi ar kāda viena sabiedrības segmenta interešu pārstavniecību, jo viņa mērkis ne pārstavēt bet valdīt - tas jau rada pretrunīgus solijumus un liecina par to ka tie nav domāti realizacijai. Dažādu sabiedrības interešu saskaņošanai un kompromisu meklēšanai jānotiek Saiemā, atbistoši tai ietekmēi kadu partijam usticeja vēlētājs.

Arnis Kairens – Mēs, Latvija, Latvijas tauta taču esot korporācija "Latvijas Republika". Tādā gadījumā tautai nepieder nekas, vispār nekas. Ne sava māja, ne sava mašīna. Viss pieder kaut kādam korporācijas vadītājam. Muļķīgi izklausās. Varbūt es kautko līdz galam neesmu sapratis, bet es saprotu kā runāju. No kura laika skaitamies korporācija,- nezinu. Kas to visu izdomājis,- arī nezinu. Zinu, ka par tādu Latviju uz barikādēm cilvēki nesēdēja. Es Atmodas laikā atbalstīju Latviju kā neatkarīgu valsti, nevis kaut kādu korporāciju "Latvijas Republika". Es par tādu Latviju necerēju. Izdariet, kungi, lai Latvija būtu neatkarīga valsts, nevis korporācija. Basta. Āmen !

Inese Paiso - Trukst vardu cik talu var aiziet ministrs. Ka traks bullis,kurs ieskrejies pakal sarkanai lupatatai un mida visus,kuri gadas cela,cel uz saviem ragiem un meta uz visam pusem. Ka tik pašu neker trieka.
Ka to saprast,kovid samazinas,bet tai pasa laika atkal turpat palielinas? Vai Pavluts vispar ir pie pilna prata? Skiet,ka pratins aizbraucis,bet pats palicis. Draudet tautai nav prata darbs. Notiek preteja reakcija. Mes nepaklausimies draudiem,jo nebaidamies no Jums Pavlut. Tapat neticam Jusu epidemelogiem…

Imants Tauriņš - Ziema - 1991. gada pavasaris ir laiks, kad gandrīz postpadomju Baltijas republikās tika likts pamats liela mēroga nacionālām un ideoloģiskām izmaiņām. Turpmākie notikumi - industriālā mantojuma sakāve, "nepilsoņu" institūcijas ieviešana, privatizācija ar brutālu seju, nacionālisma pacelšana valsts ideoloģijas statusā - gandrīz visus dziedināja un prātoja. Saskaņā ar nākotnes krāsu revolūciju scenāriju ātri parādījās alternatīvas autoritātes.
pāreja no padomju (plānotā) modeļa uz tirgus liberālo modeli notiktu pakāpeniski un nesāpīgi. Bet tas nenotika. Gludas transformācijas vietā notika grandioza mēroga ekonomiskie noziegumi, kas noveda pie katastrofālām sekām - plēsonīgas finanšu reformas, rūpniecības demontāža, šoku terapija, zemes denacionalizācija, valodas likumdošanas stingrāka ieviešana. Viņu katalizators bija mēģinājums uz augusta puču.

Vilnis Plume - Tu Iemācies no sākuma runāt ar cilvēkiem normālā valodā bez draudiem. Tev neliekas ka pārāk daudz atļaujies. Biedēt vari vardes dīķī. Nevis draudēt tautai ar kārtējām represijām. To ko tu te muldi savādāk nenosaukt kā draudus. Ne tu, ne kāds cits mani nepiespiedīs vakcinēties ja es to negribu. Un par saviem vārdiem un darbiem nāksies arī kādreiz atbildēt.

Aivis Ceders - ministra kung, skaties ka pašam drīz nebūs jāmūk. Galìgi krastus esi sajaucis.


Aivo Straume - Tukši -irst dīvānos Jūs varat, EDS apmeklēt var diennaktī ap 300 000 cilvēku, bet parakstīties par Seaimas atlaišanu nav gribēšanas. Labāk dzīvot maskās un dziedāt līdzi no19 kaut pierādījumi tam nav, lokdaun mājsēdes neeksistējošu pandēmijas dēļ ir daudz labāk, baidīties ir forši...

Māra Podiņa - Jums visiem vēlu izturību. Nedaudz pārdomas par mums pašiem. Mēs mēģinām norobežoties no šodienas nejēdzībām,kas mums traucē būt normāliem. Mēs nevaram izmainīt pagātni,mēs varam ietekmēt nākotni. Tikai,lai tas notiktu mums jāpieliek pūles,ko mēs negribam.
Dzive ir dzīve,tad izdzīvosim savu dzīvi,tā pa īstam,no sirds. Mūsu pacietības līmenis ir augsts,bet ja tas tiek pārsniegts.... Padomāsim par tām vērtībām,kas ir īstas,nezūdošas. Un ne jau materiālās vērtības Vai mums ir atlicis laiks,lai to saprastu?
Par tautas gribas izteikšanu

1991. gada pavasarī, tieši pirms trīsdesmit gadiem, bija divi demokrātiskas gribas izpausmes mēģinājumi. 1991. gada 3. martā - uz "barikāžu revolūcijas" karstam papēžiem - notika sabiedriskās domas aptauja, kurā tika piedāvāts viens jautājums: "Vai jūs esat par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku?" Kopumā aptaujā piedalījās 87,5% Latvijas pieaugušo. No tiem 73,8% bija par. 24,69% aptaujas dalībnieku atbildēja negatīvi, un lielākā daļa bija krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji.

1991. gada 17. martā PSRS iestādes rīkoja oficiālu referendumu ar vienu jautājumu: "Vai jūs uzskatāt par nepieciešamu saglabāt Padomju Sociālistisko Republiku Savienību kā atjaunotu vienlīdzīgu suverēnu republiku federāciju, kurā personas tiesības un brīvības ir jebkuras valsts pilsonis tiks pilnībā garantēts? "

Pēdējās vispārējās vēlēšanu tiesības Latvijā ir 30 gadus vecas. Mītiņš Daugavas krastos, atbalstot deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, 1990.g.
Tomēr šī referenduma rezultāti nekur nav atrodami - tas vienkārši tika aizliegts, jo Latvijas varas iestādes, vienpusēji pieņemot valsts neatkarības deklarāciju (1990. gada 4. maijs), uzskatīja, ka izstāšanās no PSRS process ir atrisināts. Un tas nav jājautā tautai. Balsošanu organizēja tikai daži lieli rūpniecības uzņēmumi un armijas vienības.

Protams, neviens neņēma vērā viņa rezultātus. Un 1991. gada otrajā pusē demokrātijas spēles beidzās - to bija par vēlu jautāt. Latvija no PSRS atdalījās jau de facto. Priekšā gaidīja smagi pārbaudījumi ...???

Jebkuras demokrātiskas procedūras nozīme ir tāda, ka katrs cilvēks ar savu balsi aizsargā tikai savas intereses. Tieši tad jūsu pārstāvji ievēlētajās struktūrās, kas darbojas smagā tirdzniecībā, meklēs kompromisus ar saviem kolēģiem. Bet jums jāpaziņo, kas ir svarīgi jums, nevis citiem cilvēkiem.

No otras puses, 2012. gadā notika vēl viens referendums par krievu valodu kā otro valsts valodu. Tur kopiena bija vienprātīga, pat piekritēji nobalsoja par. Šis balsojums bija šoks Latvijas vairākumam. Bet diemžēl šī bija tikai epizode. Kad varas iestādes sāka jaunu ofensīvu - izglītības krievu valodā aizliegšanu -, kopiena atkal nespēja apvienoties un aizstāvēt savas svarīgākās tiesības.
Patiesībā demokrātija māca tikai vienu: jums jābūt godīgam, jums jābūt kapā. Pirmkārt, pats sev priekšā. Pretējā gadījumā neviens ar tevi noteikti nerēķināsies.


Dīns Zemītis - Divkosīgā frāze, kura spilgti parāda kā darbojas vecum vecais teiciens par skabargu un baļķi. Ja reiz daļa letiņu cīnās par uzvaras un citu padomijas laiku pieminekļu, kas veltīti kritušajiem karavīriem, nojaukšanu un priecīgi dzer šampi par nesen "piesmieto" pieminekli Jēkabpilī. Tad tagad tie paši sašutuši par Krievijā notiekošo.
Ar ko atšķiras Krievija no Latvijas - būsim reāli, nearko, gan tur gan še visi ir vienā s*** bedrē, un no tās ārā nebūs iespējams tikt, kamēr necienīs viens otru, kamēr rīcība būs balstīta emocijās un vienpusējā vēstures skaidrojumā, to visu jaucot kopā ar politiku.
Ir jāizkāpj no vestures mēslaines un jāsāk dzīvot priekš sevis, savas ģimenes, tautas un valsts. Nevis aiz nespējas pārkāpt vēstures s*** čupu jāmeklē vainīgie Austrumos un jāklanās Rietrumu priekšā, nedz viena nedz otra puse nav ne slikta nedz laba...

Вия Сисаури - Kas ir Latvija? Mēs neesam saimnieki savai zemei un savai tautai. Amerikāņi ko gribēs, to darīs un mums nejautās! Latvija ir pasīva,paklausīga tādiem var dirst uz galvu! Tam kam acis aizlipināšanai ar ASV propogadu un galvā skan “ krievi nāk” tā jau skaitās ļoti ielaista un neārstējama slimība! Bailēm lielas acis! Bet to, ka pašu zemīte tiek iznīcināta - nav žēl? Pasaulē daudz mazu tautu un lepnu, bet tādu bezmugurkaulnieku kā letiņi nav!!

Eduards Snepsts - "... kādēļ mūsu valsts ir tieši tāda, kāda tā šobrīd ir" - Jautājums var būt tāds: Vai spēs Latvijas tauta apvienoties bez oligarhu iniciatīvas un viņu naudas? Vēlētāju biedrības rīcības plāns paredz radīt tādu iespēju.

Ināra Gailīte - Kāda vakcinācija? Akūtas un katastrofālas pandēmijas laikā???? Laikam ārsti un valdību konsultanti augstskolā ir stundas bastojuši, ja nezin to, ka NEDRĪKST vakcinēt, jo tad slimošana pastiprinās. Jāvakcinē PIRMS slimības nevis tad, kad ir izsludināta "pandēmija". Vai arī ... vakcinācijai ir pavisam cits mērķis?

Andrejs Grodna - Te ta notiek neviena, bet mes sos dildienus apmaksajam.

--- Esmu dzimis Jūrmalā. Pareizi Gundars saka, ka kā daži cilvēki tika audzināti tāda ģimenē, tā arī šodien šie cilvēki rīkojās. Mana ģimene ieaudzināja tādas vērtības kā godīgums, taisnīgums, cieņa pret cilvēkiem, pieklājība. Es atceros, ka pēc armijas man piedāvāja sadarboties ar VDK. Es atteicos un teicu, ka es nebūšu snigs. Viņi mani nobiedēja. Jā, es arī gribēju pāriet pa karjeras kāpnēm. Bet es nepiedalījos komunistu partijā. Es nepievienojos komjaunatnei skolā. Kāpēc? jo tur bija daudz viltīgu cilvēku un karjeristu. Es biju oktobristis un pionieris. Organizācijas bija labas. Mēs devāmies pārgājienos. Mums mācīja palīdzēt viens otram. Pionieru mājās, kuras finansēja valsts, bija desmitiem dažādu bezmaksas mācību loku (pulciņu). Skolā ar krievu mācību valodu skolotāji mācīja arī godīgumu, cieņu pret vecākajiem, cieņu pret pamatiedzīvotājiem un patriotismu.

Rimma Gellere - Civilizētās valstīs cilvēki ar katru nedēļu sāk dzīvot labāk, un nav daudz sliktāk, nekā tas bija āgrāk. Civilizēto valstu vadībai ir vairākuma iedzīvotāju atbalsts, nevis otrādi, kā ... Galu galā civilizētās valstīs attīstās ražošana, palielinās darbavietas un sociālā palīdzība iedzīvotājiem, pieaug dažādu produktu imports un ne tikai rapšu sēklas. Civilizētās valstīs viņi dzīvo no savas naudas un nav parādā SVF un citām valstīm... Civilizētās valstīs cilvēki gadiem ilgi netiek baroti ar frāzi "Jums jābūt pacietīgam". Jūs varat izturēt tikai tad, kad šķiet, ka cilvēku dzīve katru dienu uzlabojas un nepasliktinās strauji. Pretējā gadījumā jūs varat "izturēt" līdz pilnīgai valstiskuma iznīcināšanai. Ja tā visa nav, tad par kādu valsts civilizāciju mēs varam runāt? Cilvēki (iedzīvotāji) cenšas iekļūt daudzmaz civilizētās valstīs, nevis pamest tās.

Aldis Gobzems - Un beidziet mani saukt par kungu. Jūs neesat kalpi! Beidziet tādi būt! Beidziet tā domāt! Beidziet! Es esmu kalps. Beidziet man rakstīt - Gobzema kungs. Beidziet. Rakstiet - Aldi. Beidziet ciest. Beidziet žēloties. Gribat izmaiņas, esiet izmaiņas. Negribiet, saņemiet, ko esat pelnījuši.
Es esmu tikai džeks, kurš nebaidās riskēt ar savu dzīvi, ģimeni. Un es varu zaudēt, ja Jūs turpināsiet ciest. Visu. Zaudēt visu, kas man ir.
Bet es esmu mēģinājis un līdz pēdējai asins pilītei cīnīšos izmainīt valsti. Un Jūs to redzat katru dienu.
Man nav savas dzīves, es nepiederu sev, man nav privātās dzīves un tā tālāk. Esmu to ziedojis. Lai tas nebūtu jādara Jums. Beidziet ciest. Beidziet gaidīt.
Beidziet būt kalpi. Jūs esat Latvija! Katrs no Jums ir orangutans, ja tādus pieļaujat parlamentā! Katrs! Beidziet ciest! 700 gadus būt kalpiem pietiek! Viss. Jāmainās!Посмотреть исходный код:Назад к содержимому