Ar ko atšķiras vīrietis no sievietes

BLOG
Konstantīns Žiharevs
Konstantīns Žiharevs
BLOG
Перейти к контенту

Ar ko atšķiras vīrietis no sievietes

Psiholog Riga|Психологическая помощь рига| Психолог Рига
Опубликован от Konstantīns Žiharevs вход PSIHOLOGIJA · 6 январь 2019
Tags: Arkoatšķirasvīrietisnosievietes.KonstantīnsŽiharevs
Ar ko atšķiras vīrietis no sievietes

Dzimumu starpība ir visā pasaulē: pasaules redzējumā, saskarsmē, darbā. Bet es domāju, ka lielākā daļa no tā ir seksa atšķirība. Vīriešiem un sievietēm ir dažādas vērtības, savas izklaides, savu jautājumu risināšanas stils un dažādi audzināšanas stili. Zēnu un meiteni, vīrieti un sievieti nav grūti atšķirt no tālienes, un aiz šīm atšķirībām ir psiholoģiskas atšķirības.
 
Vīriešu un sieviešu pētījumi norāda, ka starp mums ir noteiktas atšķirības. Pēc domāšanas un psiholoģijas tēla vīrieši un sievietes ir tik atšķirīgi viens no otra, ka izskatās ka viņi ir no dažādām planētām. Tas ir uzjautrinošs apgalvojums, un tas ir kaitinoši.

Personiskās atšķirības starp dzimumiem sāk parādīties ļoti agrā vecumā. Vīrietis labāk orientējas uz priekšmetu pasauli, sieviete - attiecību pasaulē. Vīriešiem svarīgāka ir rīcība, viņš orientējas uz ārējiem objektīviem rādītājiem, sievietēm svarīgākas jūtas, tās ir viņu galvenais orientieris.

 
Pēc vīrieša ietekmes stila - siloviki, sievietes - dušas, vīrieši dod priekšroku acīmredzamai vadībai, sievietes – slēptam emocijam.
Sekss ir cilvēka psiholoģisko un fizioloģisko reakciju kopums, emocijas un pārdzīvojumi, kas saistīti ar vēlmi apmierināt dzimumvajadzību. Savukārt dzimumtieksme ir vēlmju komplekss, kas saistīts ar dzimtas turpināšanos.

 
Atšķirības starp dzimumiem saglabājas līdz vecumam. Evolucionārās psiholoģijas speciālisti šos rezultātus interpretē šādi: mūsdienu cilvēku psiholoģiskie vaibsti - izdzīvošanas mehānismu atbalss, kas bija spiesti izstrādāt mūsu tālo senču. Un šie mehānismi bija dažādi vīriešiem un sievietēm. Tā, rūpīgākā sieviete ar lielāku varbūtības daļu aizstāvētu savus bērnus (pēcnācējus) no iespējamiem negadījumiem, savukārt drosmīgākam vīrietim būtu nodrošināti pavairošanas panākumi.

 
Un šīs īpašības tika nodotas mantojumā nākamajām paaudzēm, apstiprina evolucionisti. Vīriešu un sieviešu sociālās funkcijas ir dažādas: vīrietis ir aizstāvis, sieviete – māte. Arī vīriešiem un sievietēm ir dažādas vēlmes. Ja vīrietis izturas pret seksu kā pret nodarbošanos, neizrādot īpašas emocijas, tad sievietēm seksā ir svarīgāka emocija nekā nodarbošānas ar seksu.

 
Pamatojoties uz dzimumu emocionālo atšķirību, ar pārliecību var teikt, ka arī attieksme pret seksu vīriešiem un sievietēm ir dažādas. Iedzimtie, bioloģiskie faktori, kas ietekmē vīriešu un sieviešu personiskās atšķirības, ir spilgti izteikti kultūrās, kas sasniegušas augstāku līdztiesību līmeni. Saskaņā ar populārajā psiholoģijā un kultūrā izplatīto apgalvojumu, personiskās atšķirības ir tik lielas, ka vīriešiem un sievietēm var rēķināties ar divām dažādām bioloģiskām sugām.

Ja skatāties uz pētījumu rezultātiem, kas izcēluši vislielākās atšķirības starp vīriešiem un sievietēm, starpība starp pusēm kļūst acīmredzama. Gudras sievietes parasti grib precēties ne tikai par vīriešu dzimumu, bet par īstu vīrieti, atrast labu un veselīgu *vērsēni*  (tēviņu) dzimtas turpināšanai.

Tāpat arī vīriešiem nepieciešama ne tikai sieviešu dzimtas lelle, bet gan glīta un gudra sieviete, kas prot labi nodarboties ar seksu. Ja sieviete dod priekšroku vienam, bet stipram partnerim, kas spēj aizsargāt un uzturēt ģimeni, tad vīriešiem ir svarīgāks partneru skaits. Vīrieši, piesātināti ar vienu dāmu, meklēs sev jaunas sirdis. Savukārt sievietes savā partnerī ja neredz spēku un iespēju aizstāvet ģimeni, meklē citu partneri, spēcīgāku.
Посмотреть исходный код:Назад к содержимому