Психология семейных и социальных отношений. - Psiholog Riga|Психологическая помощь рига| Психолог Рига

Не сомневайтесь - я Вам помогу. Психолог Рига

Перейти к контенту

Cieņas ir mūsu tradīcijas

Psiholog Riga|Психологическая помощь рига| Психолог Рига
Опубликовано вход Domāšanās psiholoģija ·
Tags: Cieņasirmūsutradīcijas
Cieņas mūsu tradīcijas

Vai tiešām tradicionāli cieņas mūsu tradīcijas, kurām cilvēki sekojuši tūkstošiem gadu, ir pagātnes pārdzīvojumi un mūsdienās tie nav aktuāli, vai arī kopā ar tiem mēs esam zaudējuši kautko ļoti svarīgu? Kāpēc jāciena?
  
Šodien, kad miljoniem cilvēku visā pasaulē iztek zem minimāla iztikšānas līmeņa slāņa “tava dzīve ir tavi noteikumi”, par cieņu mums atgādina nebieži. Mēs esam paveikuši šīs daļas, protams, lielveikalus, kur jūs vienmēr priecājas redzēt un esat gatavi ņemt vērā ne tikai jūsu budžetu, bet arī jūsu bērnus, bet dažkārt arī jūsu cildenos sapņus par apkārtējo vidi.
  
Un patiesi, Vaijos teikts, ka cieņa ir citu dzīvu būtņu interešu pieņemšana. Ja vēlaties ar citu cilvēku mierīgi pastāvēt, vairāk  no tā iegūsiet, jums jārēķinās ar cilvēka vēlmēm, citādi konflikts ir neizbēgams. Un šo principu mēs esam iemācījušies ievērot.
  
Kas notiek, kad mēs beidzam redzēt vērtību mūsu pasaulē? Cilvēki nav roboti, bet tāpēc katrs cilvēks viegli sajutīs mūsu nepatiesumu un neviltotu cieņu, bet mēs paši nespēsim “zaudēt cieņu” pārāk ilgi, un jau ļoti drīz, vai mēs to vēlamies vai ne, sāksim izturēties pret patērētāju attieksmi pret to, ar ko cenšamies veidot attiecības.
  
Vadoņi saka, ka cieņa nav tikai darbība, bet galvenokārt izjūta vai emocionāls stāvoklis, kura pamatā ir spēja redzēt vērtību citā cilvēkā un apkārtējā pasaulē.
  
Mēs gribam, lai mēs ar savām vēlmēm un jūtām izturamies pret cieņu. Mēs gribam izjust laimi! Ne tikai tas, kas nāk no labas algas vai nopirkta jauna tālruņa, bet arī to, ko mēs iegūstam attiecībās ar citiem cilvēkiem un valsti kopuma. Pat ja mums viss ir, bet mums nav neviena, ar ko dalīties ar mūsu emocijām, mūsu dzīve kļūst mokoša. Šī nepieciešamība būt ar kaut ko kopā, dzīvot kogojošam, mīlēt un būt mīlētam dzīvam radījumam nevar atņemt nekādu zinātnisku progresu, jo tā ir vēlme, ko sanskritā sauc par Anandu, ir dvēseles neatņemama īpašība.
  
Un te ir aplis. Laika gaitā mēs esam zaudējuši dziļo cieņas kultūru, neiemācījušies novērtēt viens otru un veidot dziļas attiecības. Bet tieši bez tiem mēs nevaram būt laimīgi. Nošķirtība ir mūsdienu sabiedrības Bičs. Mēs to saucam par neatkarību, bet patiesībā tas nav nekas cits kā vientulība. Un tieši cieņas princips ir tas, kur beidzas vientulība un sākas īstā dzīve, kas piepildīta ar patiesām cilvēku un valsts attiecībām. Tas ir punkts, kurā mainās cilvēka liktenis. “Viņam ir paradums sveicināt un vienmēr cienīt vecākus, tautas pieaug četras lietas: ilggadība, gudrība, slava un spēks» Manu-samita (2.121)
  
Citiem vārdiem sakot, dziļa cieņas sajūta var mainīt pat cilvēka karmu! Bet, kā saka gudrība, nav pietiekami daudz ārēju darbību. Mums ir jāmaina mūsu pasaules uztvere.
Посмотреть исходный код:Всегда важно слушать собственное сердце, и ты никогда
не ошибешься — у тебя просто не получится ошибиться!
Приходите, звоните - я Вам помогу, не сомневайтесь.Назад к содержимому